W jaki sposób gry wpływają na rozwój dziecka, córka z mamą grające na konsoli
Strefa rodzica młodego gracza

W jaki sposób gry wpływają na rozwój dziecka

3m
Szafka RTV HYDRA131 - kolor czerni i dębu

Szafka RTV HYDRA131 - kolor czerni i dębu

Cena regularna 899,–
Cena sprzedaży 899,– Cena regularna
Półka BLACKEYE01 - czarna

Półka BLACKEYE01 - czarna

Cena regularna 249,–
Cena sprzedaży 249,– Cena regularna
Szafa ubraniowa w kolorze dębu i czerni

Szafa ubraniowa EARTH323 - kolor dębu i czerni

Cena regularna 1599,–
Cena sprzedaży 1599,– Cena regularna
Biurko gamingowe SUPERNOVA214 LED - czarne

Biurko gamingowe SUPERNOVA214 LED - czarne

Cena regularna 1337,–
Cena sprzedaży 1337,– Cena regularna

Kilka słów wstępu

Od wielu lat towarzyszą nam gry komputerowe. Wraz z rozwojem technologii są one coraz bardziej popularne. Powoli przestajemy je traktować jak zwykłą zabawę, niektórzy z nas urodzeni w latach 80 i 90, w popularnych grach wideo odnaleźli swój wymarzony zawód. Możemy je tworzyć, testować i polecać dalej naszym dzieciakom.

Przejdźmy do konkretów

Kiedy nasze pokolenie było w wieku naszych dzieci, gry wideo niestety przez naszych rodziców było traktowane jako zło konieczne, więc czuliśmy się zobowiązani, żeby odkryć skąd dokładnie to się wzięło. Odpowiedź była prosta – nasi rodzice nie posiadali wiedzy na temat tego, że gry wideo to nie jest tylko zabawa, więc drogi Rodzicu, pozwolimy sobie pokazać, co naprawdę Twojemu dziecku dają gry, a to czego się dowiesz, może naprawdę Cię zdziwić.

Do dnia dzisiejszego, przeprowadzony został szereg badań na temat w jaki sposób gry wpływają na rozwój dziecka i wyniki są zdumiewające. Na samym początku pierwszą korzyścią jest to, że nasze dzieciaki przez granie, mają możliwość na poprawę pamięci i koncentracji, przecież wykonując pierwszy raz jakąś misję, naprawdę musi się zastanowić jak to zrobić! Mamy tu też przykład rozwoju myślenia analitycznego.

Przejdźmy teraz przez rozwój umiejętności społecznych i dużo szybszą naukę języków obcych. Rodzicu, czy udało Ci się zauważyć, że Twoja pociecha, podczas gry, rozmawia ze znajomymi? Zauważyłeś, ile tam jest śmiechu, różnych rozmów nawet na tematy szkolne? Właśnie o to chodzi! Gry on-line pomagają dodatkowo nawiązać znajomości i szlifować umiejętności społeczne Twojego dziecka. Krótko dodamy tu również, że nie raz takie rozmowy są międzynarodowe i co za tym idzie? Twoje dziecko w trybie przyśpieszonym, samo daje sobie korepetycje z języka najczęściej angielskiego, ponieważ się go osł ucha i codziennie go używa do komunikacji ze znajomymi.

Kilka przykładów

Powyżej omówiliśmy ogóły, teraz chcemy na kilku dokładnych przykładach pokazać, który rodzaj gry w jaki sposób wpływa na rozwój dziecka

  • Gry na konsole taneczne, sportowe – tak do konsoli są już od jakiegoś czasu produkowane kontrolery ruchu lub maty z oznaczonymi polami, co dają nam takie gry? Oczywiście pomijając główne aspekty jakimi są zręczność i logiczne myślenie, takie gry dają nam bardzo dużo ruchu, dzięki czemu mają wpływ na walkę z otyłością,

  • Gry typu multiplayer - są podstawą do nauki gry zespołowej, uczą jak dzielić się tym co udało się znaleźć, ale również, że nie zostawia się kolegi/koleżanki bez pomocy w końcu motto przewodnie to jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

  • Gry przygodowe - pomagają rozwijać wyobraźnię dziecka, bo przecież na co dzień nie ma styczność np. Z mówiącymi zwierzętami lub z mitycznymi stworzeniami takimi jak minotaur lub hydra. Gry pokazują Twojemu dziecku, jak takie stworzenia mogły wyglądać, ale sam w swojej głowie stworzy swoje własne wyobrażenie o nich

  • Gry typu “strzelanki” - ich największą zaletą jest rozwój refleksu i koordynacji ruchowej, oczywiście nie wspominając o rozwoju skupienia. W tym wypadku dzieciaki naprawdę muszą być w pełni skupione na tym co robią, żeby wyszło tak jak chcą

Podsumowując

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe informacje, naszym zdaniem gry mają bardzo pozytywny wpływ na rozwój naszych pociech, aby nadal tak zostało wystarczy, że będziemy wspierać nasze dzieci i pomagać im w wyborze odpowiednich do ich wieku gier wideo. Nie zapominajmy również o rozmowie z naszym dzieckiem, ono naprawdę każdego dnia czeka, żeby móc Ci opowiedzieć jak było w szkole, jakie dostał oceny, o czym rozmawiał z kolegami i co się stało w jego ulubionej grze. Kochany rodzicu, po prostu usiądź i przez chwilę posłuchaj.